"SPOŁEM" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Ustce
O nas
Strona główna
O nas
Pokoje gościnne
Galeria
Sklepy
Kontakt
 
 

"Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Ustce do roku 1983 istniała jako oddział Wojewódzkiej Spółdzielni Spożywców w Słupsku. 

Ustawą z dnia 16 września 1982 roku w wyniku zlikwidowania Wojewódzkich Spółdzielni Spożywców likwidacji uległy istniejące oddziały. 

21 pazdziernika 1982 roku został powołany zgodnie z wymieniona ustawą 36 osobowy Komitet Założycielski wolą którego było powołanie do życia Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Ustce.

24 stycznia 1983 roku postanowieniem Sądu Rejonowego w Słupsku Spółdzielnia została wpisana i zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców.
 

Prezesem nowoutworzonej Spółdzielni została Pani Rozalia Gorczyca która funkcje tę wypełniała do 2002 roku.

Od 2002  do 2006 roku funkcje Prezesa Spółdzielni pełnił Pan Arkadiusz Paulus.
 

Od 2007 roku funkcję Prezesa Spółdzielni pełni Pani Estera Kmiotek.

Społem PSS w Ustce podlegało 30 placówek detalicznych, 15 placówek gastronomicznych, piekarnia i wytwórnia wód gazowanych. Prowadzona była w szerokim zakresie działalność społeczno-samorządowa. W wyniku zmian polityczno-gospodarczych w znacznym stopniu uszczuplona została podległa sieć placówek. 

Aktualnie Spółdzielnia prowadzi działalność detaliczną w 3 placówkach handlowych, w 4 placówkach gastronomicznych (sezonowych) oraz w 1 restauracji.

W roku 2008 uruchomiony został na powierzchni 900 m kwadratowych salon meblowy.

W roku 2009 po pełnej modernizacji i rozbudowie byłych pomieszczeń biurowych uruchomione zostały całoroczne pokoje gościnne o wysokim standardzie.


 
Strona głównaO nasPokoje gościnne Galeria SklepyKontakt